Наш проєкт доєднався до ініціативи із повернення до Львова клепарівської черехи.
Свою назву цей гібрид вишні та черешні бере від тодішнього передмістя – Клепарова, славного своїми садами. За однією з версій, особливим смаком черехи завдячували поєднанню сонячних схилів цієї місцевості, багатого ґрунту та особливої води – яка згодом посприяла побудові саме тут пивоварні.
Перша письмова згадка про львівські Клепарівські черехи походить з 1555 року, коли міські урядовці і застерегли мешканців, щоб ті не сміли нищити черешневих дерев, а навіть навпаки – насаджували нові (ЦДІАУЛ Ф. 52 (Магістра міста Львова) оп. 2, спр. 1153. сторінка між 500 і 507.)
Клепарівська череха була популярною серед львів’ян та знаною далеко за межами міста. З неї готували конфітюри, лікери та наливки, а самі черехи та саджанці дерев активно експортували. Саме завдяки активному експорту саджанців сорт зберігся, і це дало можливість повернути його до Львова.
Перші 10 сертифікованих саджанців клепарівської черехи вже у Львові та навесні будуть висаджені в Ботанічному саду.
Ініціатива повернення Клепарівської черехи до Львова стала можливою завдяки Ігореві Лилю (Інститут Галицької Кухні), Маріанні Душар (Інститут Галицької Кухні, UCHP Seeds&Roots), депутатці обласної Ради Наталії Галецькій та директору Ботанічного саду Львівського національного університету імені Івана Франка Андрію Прокопіву.
Більше про клепарівську череху та ініціативу її повернення читайте на сайті.