Офіційна сторінка проєкту:
Кулінарна спадщина Рівненщини: МАЦИК – https://www.facebook.com/rivnematsyk/
У різних куточках області автори збірки віднайшли самобутні рецепти, які мають унікальну рецептуру та оповиті легендами, що передаються господинями з покоління в покоління. Навідали справжнісінький “зимовий” мацик під стріхою, сушених коропів виймали з печі, млинці замішували разом з господинею, частувалися кулішем, що півдня млів на грубці та слухали народні піснеспіви. І як бонус: свіжі чорниці у лісі, соти з диким медом, незабутні знайомства та чарівна краса Рівненщини.
Користуючись збіркою можна самостійно приготувати зелений борщ з коропом та грибами, куліш з раками, полбу, потравку та запити це вівсяним кисілем, а також здивувати своїх гостей горілкою князів Острозьких.
З пресрелізу Проєкту:
У Рівному досліджують автентичні кулінарні стравиМісто Рівне як обласний центр впродовж десятиліть зібрало в собі культурні традиції всіх районів Рівненщини. Це ж стосується і кулінарної спадщини. Територіальне розташування Рівного майже на межі Полісся та Волині зумовило поєднання в межах міста кулінарних традиції цих історичних регіонів. Однак з часом старовинні традиційні страви все рідше з’являються на кухні рівненських господинь та в меню місцевих ресторанів, а молодь навряд чи знає хоча б декілька назв автентичних смаколиків.
Тому для збереження та популяризації традиційної кулінарної спадщини Рівного в 2020 році стартував міжнародний проєкт “Культурна спадщина кухні”, було проведено кілька заходів та видано збірку локальних переписів:
Проєкт “Культурна спадщина кухні – просування кулінарних традицій через професіоналізацію гастрономічної пропозиції Любліна та Рівного” створено та реалізовується за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. За зміст несе відповідальність лише ГО “Агенція сталого розвитку міста”, і він не відображає позиції Європейського Союзу.