Меню обіду, даного Українським Коґресовим Комітетом Америки на честь Л. Кучми в 1995 році

27 Жовтня, 2021

Категорії: Бібліотека | Меню |

Позначки: меню | офіційні прийняття |

Часовий проміжок: 1990-1999 |

Країна: США |

Місто: New York |

Мова: Українська |

Формат файлу: jpg |

Репозиторій: UkrDiaspora |

Видавець: Український Конґресовий Комітет Америки |

Джерело матеріалу: UkrDiaspora |

Вкладник матеріалу: Вахтанг Кіпіані |





Цитата з Джерела – телеграм-каналу “UkrDiaspora”:

Меню бенкету, влаштованого Українським Конґресовим Комітетом Америки у Нью-Йорку на честь “його Високоповажності” президента Кучми у 1995 році.



Наша колега з Нью Йорку, антропологиня та шеф кухні Олеся Лев дала деякі коментарі щодо цього меню. Насамперед, вдалося з’ясувати, що банкет відбувався у Waldorf Astoria.

Олеся Лев зауважує, що за цим меню можна скласти певне уявляння про українсько-американську культуру.

Перша частина – салата та овочева перекуска- починається зелениною (зеленою салатою) з креветками.

Креветки завжди вказували на вишуканішу, особливу їжу для почесних гостей.

Олеся Лев

І справді, навіть тепер на більших чи менших офіційних прийняттях в діаспорі США можна зустріти на столах креветки – чи як складову страв (ось як в цьому меню у салаті) чи окремо коктейльні креветки із відповідними соусами.

Також, шефиня зауважує присутність в меню грибів у двох стравах – “підлива з диких грибів з червоним вином” та “душені гриби з приправою”:

Українці шаленіють від грибів і тут, в США, і в Україні. Тому не дивно, що вони представлені в цьому меню.

Олеся Лев, Нью Йорк, США

На українсько-американських святкових столах частіше можна зустріти яловичину та телятину, бо вони вважаються добірнішим м’ясом, аніж свинина. Свинина ж вживається для буденного готування їжі.

Цікаве зауваження щодо вибору десерту, а саме – тірамісу:

Колись італійська кухня вважалася вишуканою – “fine dining and elevated”, і я вважаю, що саме тому тірамісу є в меню. Проте, я не можу зрозуміти, чому господарі цієї вечері не подбали про стіл з тортами?!

Олеся Лев, Нью Йорк, США

Одна із найстарших та найдієвіших громадських жіночих органнізацій – “Союз Українок Америки” – проводить дуже багато імпрез, відомих, зокрема, своїм вибором солодкого, особливо тортами. Ймовірно, СУА не мали стосунку до організації цієї вечері, робить висновок Олеся Лев.

Однією із ознак того, що меню складалося нью-йоркцем, є вибір напоїв після вечері – кави, чаю та без кофеїну”, – каже пані Олеся.

На всіх подіях в Нью-Йорку завжди є кава без кофеїну. Коли на початку моєї кар’єри мене просили зробити будь-який кейтеринг для Ukrainian Museum або Ukrainian Institute of America, то завжди наголошувалося, що повинна бути кава без кофеїну. Мене завжди смішило те, що я МАЮ вказати це в меню.

Я вважаю, що decaf був дуже популярний тому, що українці люблять пити каву, і це могло бути проблемою для здоров’я. Власне тому, добрим тоном було обов’язково мати опцію без кофеїну.

Олеся Лев, Нью Йорк, США


Якщо читати «Наше життя», – продовжує Олеся Лев, – то раніше була рубрика про здоров’я доктора Магуна. Його мати була поважною членкою Союзу Українок. Можливо, він дав цю пораду.

Загалом, традиції можливості вибору різної кави Олеся Лев приділяє багато уваги, пояснюючи це історично складеним особливостям побудови трапез та гостинністю.

Українці знані з своєї гостинності, тому на завершення трапези завжди пропонують каву та чай. Європейським спадком для попереднього покоління є кавування чи чаювання наприкінці трапези. Нинішнє покоління не так сильно слідує цьому канону.

Проте, цей ритуал завершення трапези гарячими напоями об’єднує гостей у обговорення обіду та складанню подяки щедроті господарів.

Олеся Лев, Нью Йорк, США

Підсумовуючи, Олеся Лев вказує на те, що цей обід на честь тодішнього Президента України Л. Кучми був приготований, чи принаймні спланований, непрофесійним кухарем, англійська була його другою мовою (першою, припускаємо, українська). Також, подібно на те, що цей кухар легко піддавався впливу тогочасних модних тенденцій, через що складене меню вийшло не надто гармонійним, і страви не доповнювали одна одну.


Як доповнює наша читачка Іванна Лотошинська, ймовірною причиною такого меню було (цитуємо) “….Меню склали з того, що в той час пропонував готельний ресторан. На додаток, всі бенкети мають бюджет. Крім того, ресторан в Нью Йорку, який заробляє гроші на будь-яких імпрезах, і саме на своєму меню, не дозволить приносити солодке – адже на принесеному солодкому не буде заробітків. Плюс – санітарні обмеження і вимоги часто не дозволяють приносити їжу від «неофіційних постачальників».”

You Might Also Like